TOEFL > TOEFL výsledky

TOEFL výsledky 2017


Výsledky internetové verze zkoušky TOEFL iBT

TOEFL iBT má bodovou škálu 0 – 120 bodů. V každé ze čtyř částí zkoušky můžete získat 0 – 30 bodů: poslech, mluvení, čtení a psaní. Celkový výsledek je součet bodů ze všech čtyř částí.

Aby jste získali oficiální výsledek ze zkoušky TOEFL, musíte odpovědět alespoň na jednu otázku v obou částí čtení a poslechu, splnit alespoň jeden úkol z mluvené části a napsat alespoň jednu esej.  

Výsledek papírové verze zkoušky TOEFL PBT

Konečný výsledek zkoušky TOEFL PBT se pohybuje v rozmezí 310 – 677 bodů. Vypočítává se z podskóre těchto tří částí: Čtení (31-67), Poslech (31-68) a Struktura (31-68). Výsledek z psané části není zahrnutý do celkového výsledku. Je uveden samostatně (0-6 bodů) a jmenuje se Test z psané angličtiny TWE (Test of written English).

Výsledek, který získáte z částí zkoušky TOEFL PBT Čtení, Poslechu a Gramatiky není procentuálním vyjádřením všech správných odpovědí. Různá úroveň otázek se zohledňuje při výpočtu výsledků a celkové skóre je podle toho upraveno a je přesnějším ohodnocením vašich schopností. 

Jak získám výsledek zkoušky TOEFL?

Výsledek vaší zkoušky bude vyvěšen online do dvou týdnů od termínu konání zkoušky.  Váš výsledek bude také zaslán poštou na univerzity nebo instituce dle vašeho výběru při registraci na TOEFL zkoušku do dvou týdnů ode dne konání zkoušky. Po zveřejnění vašeho výsledku online si můžete objednat dodatečnou zprávu o vašem výsledku.  Počítejte s dobou doručení 7 – 10 dní v rámci USA, do ostatních lokalit více než čtyři týdny. Z tohoto důvodu by jste měli absolvovat TOEFL zkoušku alepoň dva až tři měsíce před nejdřívějším termínem odeslání vašich vybraných přihlášek. Výsledek zkoušky TOEFL je platný po dobu dvou let. Zkoušku TOEFL můžete absolvovat kolikrát budete chtít.  

Přijatelný výsledek zkoušky TOEFL

V TOEFL zkoušce neexistuje výsledek prospěl nebo neprospěl: instituce vyššího vzdělávání a různé agentury mají nastavné požadavky na výsledek zkoušky TOEFL. Minimum dosažených bodů z TOEFL zkoušky se pohybuje mezi 61 (např. na Bowling Green State University) do 109 (např. na Columbia nebo Harvard). Analýza TOEFL příjímacích výsledků ukázala, že přijatelný výsledek z TOEFL iBT pro nediplomované uchazeče je 74,2 a diplomované uchazeče 82,6.

Pokud jde o  papírovou TOEFL PBT zkoušku, nejvyšší výsledek, který můžete potřebovat se pohybuje okolo 630. Nejnižší, který můžete potřebovat se pohybuje okolo 450. 

Click Here!